Dlaczego warto rozważyć budowę drewnianego domu?

Decyzja o postawieniu domu z drewna zazwyczaj szybko odsuwana jest z obawy przed słabą szczelnością lub ze względu na łatwopalność surowca. Współczesne technologie mają do zaoferowania szereg udoskonaleń, które pozostawiają tradycyjne domy daleko w tyle. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się właśnie na dom z drewna.

Czas budowy

W porównaniu do budowy tradycyjnego domu, drewniane modele wypadają o wiele korzystniej. Znawcy tematu twierdzą, że murowany dom musi schnąć przez kilka miesięcy (w tym koniecznie zimę), aby mieszkańcy mogli cieszyć się później stabilną i trwałą konstrukcją. Dom z drewna można wybudować już w kilka miesięcy i równie szybko w nim zamieszkać.

Remont

Każdego przeraża myśl o remoncie, który pociąga za sobą nie tylko ogromne koszty, lecz pozostawia hałdy kurzu oraz pyłu, nie wspominając nawet o ewentualnym wyburzaniu ścian czy skuwaniu kafli. Remont przeprowadzony w drewnianym domu, to przede wszystkim oszczędność czasu i rodzinnego budżetu. Drewno znacznie mniej się kurzy, a wymiana instalacji czy montaż nowej podłogi są znacznie łatwiejsze.

Zmiany o każdej porze roku

Jeśli chodzi o murowane konstrukcje, większości prac remontowych nie można przeprowadzać zimą. Wszelkie poważniejsze prace należy odkładać na cieplejsze dni. W przypadku drewna nie ma takiej potrzeby. Remont wykonuje się o każdej porze roku.

 Krążące stereotypy

Stwierdzenie, że drewniany dom szybko spłonie jest już dawno nieprawdziwe. Nowoczesne technologie stosowane w procesie obróbki drewna sprawiają, że ryzyko zaproszenia ognia jest równe zeru. Innym fałszywym stwierdzeniem jest problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz – stosowane obecnie drewno przy budowie domów jest niezwykle wysokiej jakości, co zapobiega przenikaniu zimna do środka domu.

Kwestie wizualne

Chyba nie ma osoby, dla której drewniany dom nie kojarzyłby się z ciepłym i przytulnym miejscem. To właśnie aspekty wizualne często decydują o wyborze tego rodzaju domu.

Skontaktuj się z nami w sprawie budowy domu z drewna biuro@domy-bartek.pl