Ogrzewanie domu z drewna - niezbędnik część 1

Ogrzewanie domu z drewna niewiele różni się od ogrzewania domu murowanego, ponieważ w jednym i w drugim możemy wykorzystać podobne technologie. Mimo to, trzeba mieć na uwadze, że drewno jest zupełnie innym materiałem, niż na przykład beton. Dlatego wybierając sposób ogrzewania, warto pamiętać o jego niepowtarzalnych właściwościach.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z głównych cech drewna jest szybka wymiana ciepła. Niestety w przypadku zaniechania ogrzewania przez dłuższy czas, dom szybko się wyziębi. Są jednak sposoby na to, by uniknąć przykrej niespodzianki po powrocie z nart czy z weekendowego pobytu poza domem. Jednym z kluczowych czynników jest dobra izolacja ścian. Niezależnie od wybranej metody intensywne grzania, nie przyniesie ona skutku, jeśli ciepłe powietrze będzie uciekało na zewnątrz. Dobrze położony materiał izolacyjny przyczyni się do skumulowania ciepła wewnątrz przez znacznie dłuższy czas.

Wybór systemu grzewczego stwarza możliwość kilku rozwiązań. Może to być ogrzewanie elektryczne, jednak raczej odradzamy to rozwiązanie ze względu na koszty i niezbyt wysoką efektywność.

Lepszym rozwiązaniem może być zintegrowany system grzewczy składający się z kilku współpracujących ze sobą urządzeń. Jego istotna zaletą jest fakt, że oprócz komfortu termicznego w domu, zagwarantuje też ciepłą wodę użytkową.

Wiele osób ceni sobie ogrzewanie w postaci kominka. Kiedyś pełnił on głównie funkcję ozdobną, a dziś jest sprawdzoną metodą ogrzewania. Przyczyniły się do tego głównie dwa fakty: nowoczesne technologie i fakt, że drewno jest niedrogim paliwem grzewczym.

 

Domy Drewniane Bartek skontaktuj się z Nami biuro@domy-bartek.pl