Dlaczego domy drewniane?

Drewno jest bardzo wszechstronnym materiałem

Inwestorzy decydujące się na budowę domu, często zastanawiają się jaki wybrać materiał. Nasz rynek oferuje bardzo bogatą ofertę materiałów, także drewno. Drewno jako materiał do budowy jest bardzo wszechstronny. Decyduje tu nie tylko szybkość budowy ale także możliwość wznoszenia budynku także w zimie. Doskonała szczelność, izolacyjność cieplna, trwałość, jak i odporność na ogień - wszystko to można uzyskać we współczesnym budownictwie drewnianym. Nie sposób tu zapomnieć, że drewno posiada wspaniałe właściwości izolacyjne, co umożliwia ochronę wnętrza naszego domu przed chłodem, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów jego ogrzewania. Dzięki temu latem drewno pozwoli zachować przyjemny chłód we wnętrzu domu, podczas dużych upałów. Drewno to nie tylko utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, ale to niezwykłej przytulności i ciepła panującej w drewnianym domu.

Domy z drewna to ciepłe domy

O ciepłym domu świadczą nie tylko bardzo dobre właściwości drewna. Ściany zewnętrzne jak i dach domu na całej powierzchni wyłożone są folią paroizolacyjną i wypełnione odpowiednią izolacją cieplną. Wszystko to wpływa na wysoką izolacyjność cieplną ścian zewnętrznych i zapewnia niskie koszty ogrzewania naszego domu.

Domy drewniane symbolem dobrego smaku

Materiał jakim jest drewno zalicza się do najstarszych, najzdrowszych i przyjaznych człowiekowi materiałów budowlanych. Ma ono naturalną zdolność do samodzielnego wpływania na wilgotności powietrza w domu. Dzięki temu w domach drewnianych panuje niepowtarzalny klimat właściwie wpływający na dobre samopoczucie i jakość życia mieszkańców.

Budowa domu także w zimie

Domy drewniane można wznosić także w zimie. Wynika to z technologii wznoszenia konstrukcji drewnianych. Dzięki temu, budynki te można wznosić przez cały rok. Ściany Drewniana konstrukcja ściany wypełniona materiałem izolacyjnym, jest znacznie cieńsza niż ściana murowana że z prac mokrych wykonuje się tylko fundamenty, a cała reszta odbywa się na „sucho.

Koszty inwestycji

Koszty inwestycji są znacznie niższe niż w technologii murowanej. Taniej kosztuje wykonanie fundamentów, wynika to z lekkości konstrukcji domu. Nie ma tu także konieczności wykańczania budynku na zewnątrz poprzez elewację jak i wykańczania ścian domu wewnątrz. Właściciele domów pozostawiają drewno odkryte, cisząc się jego urokiem. .

Koszty ogrzewania domu drewnianego

Nie sposób tu zapomnieć, że drewno posiada wspaniałe właściwości izolacyjne, co umożliwia ochronę wnętrza naszego domu przed chłodem, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów jego ogrzewania. Dzięki temu latem drewno pozwoli zachować przyjemny chłód we wnętrzu domu, podczas dużych upałów. Drewno to nie tylko utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, ale to niezwykłej przytulności i ciepła panującej w drewnianym domu.
Jak skorzystać z oferty?


Wybierz spośród propozycji jakie dla Ciebie przygotujemy

Spotkaj się z nami i zadaj wszystkie pytania bezpośrednio

Podpisujemy umowę i wspólnie pracujemy aby powstał Twój DOM
Zostaw swoje dane - skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin
LUB
 
x
Wypełnij poniższy formularz, aby zobaczy ofertę (plik otworzy się w tej samej karcie, proszę czekać na jego załadowanie)