Nie kupuj drogiej kawalerki, lepiej zbuduj tani dom z drewna

Kupno mieszkania lub domu to jedno z największych obciążeń w życiu człowieka. Absurdalnie wysoka cena powoduje, że mało kto jest w stanie sobie pozwolić na taki luksus bez brania wieloletniego kredytu. Możliwe jest jednak zbudowanie swojego lokum znacznie mniejszym kosztem. Tani dom wcale nie jest mrzonką. Rozmiarami będzie jednak bardziej zbliżony do kawalerki niż do dwu- lub trzypokojowego mieszkania.

Mały i tani dom ma wiele zalet.

Zdecydowana większość z nas nie potrzebuje ogromnego budynku o trzycyfrowej powierzchni wyrażonej w metrach kwadratowych. W końcu większość z nas mieszka w mieszkaniach mających 30-60 m kw. Pełnowymiarowy dom jest dobrym rozwiązaniem dla rodziny z małymi dziećmi, które będą mieszkać w nim przez kilkanaście lat. Coraz częściej jednak wiele osób decyduje się na budowę, gdy ich dzieci są w wieku nastoletnim.

Oznacza to, że pomieszkają w nim maksymalnie kilka lat, a potem się wyprowadzą. Wówczas w domu zostanie tylko małżeństwo w średnim wieku mające wiele wolnej przestrzeni, za której ogrzewanie będzie musiało regularnie płacić i dodatkowo dbać o utrzymanie budynku w dobrym stanie.

Malutki dom to też brak konieczności spłacania wieloletniego kredytu, a co za tym idzie, kilkaset lub ponad 1000 zł w kieszeni miesięcznie. To bardzo duża suma, która może znacznie poprawić warunki życiowe lub być odkładana na tzw. poduszkę finansową. W przyszłości pozwoli rozbudować konstrukcję lub kupić pełnoprawną nieruchomość bez kredytu.

Ten tani dom ma być konstrukcją szkieletową wykonaną z drewna sosnowego suszonego komorowo. To My – firma Domy Drewniane Bartek – budujemy domu z drewna sosnowego. Materiał zostanie dodatkowo zaimpregnowany w celu ochrony przed warunkami atmosferycznymi. Budynek będzie cechować się bardzo dobrą izolacją. Za ocieplenie podłogi odpowiada warstwa styropianu o grubości 24 cm. Tego samego materiału użyto też do zewnętrznego ocieplenia ścian, w tym przypadku jednak warstwa jest dwukrotnie cieńsza. Ściany dodatkowo od wewnątrz ocieplono za pomocą sztywnych mat z wełny szklanej.

Dzięki tym zabiegom ogrzanie budynku okaże się bardzo tanie i będzie za nie odpowiadać przede wszystkim podłogowe ogrzewanie elektryczne dodatkowo wspomagane przez żeliwny piec typu koza. Oprócz tego budynek będzie wyposażony w instalację elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną. Zostanie wykończony za pomocą zaszpachlowanych i pomalowanych płyt karton-gips. Na podłodze zostaną położone panele, zaś w łazience znajdą się płytki.

Domek będzie też mieć dwa okna tarasowe o wymiarach 2 x 2,3 m, a także po jednym oknie łazienkowym i kuchennym. Projekt zostanie przygotowany w ten sposób, by było jak najmniej cięć, odpadów i strat w materiale.

 

Jak kupić tani dom zamiast drogiej kawalerki? 

Już dziś skontaktuj się z firmą Domy Drewniane Bartek z Radzynia Podlaskiego i wskaż lokalizację w której chcesz zbudować swój tani dom. 

Domy Drewniane Bartek

ul. Budowlanych 4
21-300 Radzyń Podlaski

Dział Sprzedaży
biuro@domy-bartek.pl
tel. 83 352 76 86
www.domy-bartek.pl
Jak skorzystać z oferty?


Wybierz spośród propozycji jakie dla Ciebie przygotujemy

Spotkaj się z nami i zadaj wszystkie pytania bezpośrednio

Podpisujemy umowę i wspólnie pracujemy aby powstał Twój DOM
Zostaw swoje dane - skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin
LUB
 
x
Wypełnij poniższy formularz, aby zobaczy ofertę (plik otworzy się w tej samej karcie, proszę czekać na jego załadowanie)