Technologia

Technologia
Cały proces technologiczny produkcji domu -  od przetarcia materiału, sezonowania i suszenia, poprzez obróbkę a na przygotowaniu prefabrykowanych ścian w konstrukcji szkieletowej kończąc -  odbywa się na terenie zakładu firmy. Materiał drzewny po przetarciu jest odpowiednio selekcjonowany zanim trafi do suszarń komorowych. Po wysuszeniu materiały są strugane a następnie docinane, węgłowane i czopowane na specjalistycznej maszynie ciesielskiej CNC Hundegger K2i. Każdy element konstrukcyjny domu jest etykietowany, co usprawnia montaż i eliminuje występowanie pomyłek. Elementy drewniane, które będą narażone na czynniki atmosferyczne są przez nas impregnowane natryskowo lub ciśnieniowo - w zależności od przeznaczenia elementu drewnianego.

Aby proces mógł przebiec pomyślnie niezbędne są specjalistyczne programy do projektowania i tworzenia konstrukcji drewnianych. Nasi konstruktorzy i architekci korzystają z najlepszych programów takich jak: Dietrich’s 3D CAD/CAM, Autocad oraz RoofCon i TrussCon. Programy pomagają nie tylko stworzyć cała konstrukcję, ale także przeliczają ją pod względem wytrzymałościowym.

Domy szkieletowe
Ściany domów szkieletowych przygotowywane są w fabryce. Ściany posiadają już zwieńczoną konstrukcję ścian zewnętrznych wraz z ociepleniem wewnątrz, ociepleniem na zewnątrz lub ociepleniem, łatami i elewacją drewnianą, membranami wiatroizolacyjnymi i paroizolacji oraz łatami.
Dzięki zastosowaniu prefabrykacji: możliwa jest dokładniejsza kontrola jakości, wyeliminowanie braków oraz szybszy czas montażu.
Istnieje możliwość wykonania ścian w wersji Eco i ProEco.
Różnica między ścianami polega na większej ilości materiału izolacyjnego, co daje większy komfort cieplny podczas użytkowania takiego domu.
Nasze domy szkieletowe dzięki zastosowaniu elewacyjnej wełny drzewnej są otwarte dyfuzyjnie. Oznacza to, że ściana ma możliwość odparowania wilgoci z wnętrza ściany co uniemożliwia rozwój grzybów, pleśni i chroni przed owadami żerującymi w drewnie a także tworzy doskonały mikroklimat wewnątrz budynku.
 
 
Nasi klienci mogą wybrać spośród 3 stanów wykończenia dostępnych w naszej firmie:
Stan surowy zamknięty 
Stan surowy zamkniętym rozszerzonym
Stan deweloperskim
Stany wykończenia można dowolnie modyfikować, jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb klienta.

Domy z bali
Dzięki maszynie ciesielskiej CNC Hundegger K2i bale na budowę domu przygotowywane są w fabryce. Maszyna wykona bez problemu wszystkie wcięcia, węgły, czopy czy wyfrezowania. Każdy bal jest numerowany, co usprawnia sposób montażu na placu i eliminuje możliwość pomyłek. Bale przed wyjazdem na budowę są impregnowane natryskowo, co zabezpiecza je przed czynnikami zewnętrznymi i biologicznymi na czas budowy domu.
Domy wykonujemy z bali:
  • Bali prostokątnych na piórowpust:  9 x 20cm, 12 x 20cm,
  • Bali prostokątnych: 12 x 20cm,16 x 20cm, 20 x 20 cm i 24 x 20cm; 
  • Bali prostokątnych klejonych: 12x20cm, 16 x 20cm, 20 x 20cm, 24 x 20, 28 x 20 cm.


Według Polskich norm budowlanych dla budynków jednorodzinnych każdy bal wymaga ocieplenia. Z doświadczenia wiemy, że bale o grubości powyżej 20cm są wystarczająco ciepłe i bardziej ekonomiczne w użytkowaniu niż domy w technologii tradycyjnej.
Klient ma możliwość wybrania stanu wykończenia spośród 3 dostępnych:
Stan surowy otwarty; 
Stan surowy zamknięty; 
Stan deweloperski. 
Stany wykończenia można dowolnie modyfikować, jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb klienta.

 
Pozostałe usługi
Dodatkowo produkujemy i sprzedajemy:
  • Certyfikowane drewniane okna europejskie o grubości ramy 92mm
  • Certyfikowane drewniane okna skandynawskie o grubości ramy 115mm 
  • Drewniane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne
  • Schody
  • Okiennice
  • Wszelkiego rodzaju wyroby tartaczne:
    • Krokwie, belki, konstrukcje, murłaty;
    • Słupy ozdobne;
    • Deski tarasowe;
    • Deski podłogowe;
    • Podbitki;
    • Łaty i kontrłaty;
    • Deski szalunkowe;
    • Wyroby nietypowe pod zamówienie klienta.
Jak skorzystać z oferty?


Wybierz spośród propozycji jakie dla Ciebie przygotujemy

Spotkaj się z nami i zadaj wszystkie pytania bezpośrednio

Podpisujemy umowę i wspólnie pracujemy aby powstał Twój DOM
Zostaw swoje dane - skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin
LUB
 
x
Wypełnij poniższy formularz, aby zobaczy ofertę (plik otworzy się w tej samej karcie, proszę czekać na jego załadowanie)